Sprawdź pogodę dla:

Maja mieszka w Piwnicznej Zdroju, ma 7 lat i cierpi na bardzo rzadką i groźną chorobę

BIEGNIJ DLA MAI

JEDZIEMY DLA CIEBIE - BIEGNIJ DLA MAI! to akcja promocyjna Fundacji Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz Grupy Krynickiej GOPR. Z takim hasłem Ratownicy Grupy Krynickiej GOPR wyruszą na 100-kilometrową trasę Ultramaratonu 7 Dolin w ramach 8. PKO Festiwalu Biegowego w Krynicy-Zdroju.

Kim jest Maja? Maja mieszka w Piwnicznej Zdroju, ma 7 lat i cierpi na bardzo rzadką i groźną chorobę: leukodystrofię metachromatyczną. Maja jest podopieczną Fundacji GOPR.
Tata Mai jest Ratownikiem Grupy Krynickiej GOPR - zawsze spieszył na ratunek, nigdy nie odmówił pomocy. Wraz z kolegami zabezpiecza również biegi górskie, w tym Ultramaraton 7 Dolin podczas Festiwalu Biegowego w Krynicy-Zdroju! Trasa ultramaratonu to precyzyjnie wyznaczone 100 km po przepięknych terenach Beskidu Sądeckiego. Niestety uroki krajobrazu schodzą na dalszy plan, kiedy biegacz opadnie z sił. Wtedy do akcji wkracza Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, które czuwa nad bezpieczeństwem uczestników biegu.

Teraz Ratownicy Grupy Krynickiej GOPR spieszą również na ratunek Mai. Podczas 8. PKO Festiwalu Biegowego w Krynicy-Zdroju zaplanowali akcję promocyjną pod hasłem: JEDZIEMY DLA CIEBIE - BIEGNIJ DLA MAI! Chcą w ten sposób namówić biegaczy do wystartowania w biegach z hasłem: BIEGNĘ DLA MAI!

Celem akcji nie jest sama zbiórka środków na leczenie dziecka, a dotarcie z informacją o podopiecznej Fundacji do jak największej ilości osób. Festiwal Biegowy jest wydarzeniem o niesłychanym zasięgu i rozmachu. 9 tysięcy biegaczy z całego świata przyjeżdża na 3 dni do Krynicy-Zdroju, by uczestniczyć w organizowanych tu biegach. Ale to nie jedyny powód, dla którego akcja jest prowadzona właśnie podczas tej imprezy.

Będąc na krynickim Festiwalu nie sposób nie poczuć wyjątkowej atmosfery, jaka tu panuje. Festiwal Biegowy jest bowiem wyjątkową imprezą niesamowitych ludzi! Niesamowitych bo biegacze każdego roku pokazują w Krynicy, że tacy właśnie są! Są to ludzie o niesamowitej pasji, sile charakteru, wielkiej motywacji i wytrwałości w dążeniu do wyznaczonych celów. Są to ludzie, którzy na górskich trasach niejednokrotnie opadają z sił, ale mimo to pokonują kolejne kilometry, wzniesienia i... samych siebie. Właśnie takiej siły potrzebuje do walki z chorobą 7-letnia Maja z Piwnicznej. Maja potrzebuje wsparcia, by kiedyś znów mogła biegać razem z koleżankami i podziwiać z tatą uroki Beskidów.

Festiwal Biegowy do doskonała okazja, aby dotrzeć z informacją o Mai do rzeszy wspaniałych ludzi. Ratownicy Grupy Krynickiej GOPR liczą na to, że biegacze pokażą, że są z nimi, że kibicują Mai w wyścigu o zdrowie i spieszą dla niej po trasach biegów tak, jak ratownicy kibicują im i spieszą z pomocą w razie wypadku na trasie.

Każdy z biegaczy może w prosty sposób okazać solidarność z ratownikami GOPR i wspomóc ich akcję. Aby to zrobić wystarczy:

 • Odebrać z biura zawodów 8. PKO Festiwalu Biegowego przypinkę z hasłem: Biegnę dla Mai!
 • Wystartować w dowolnym biegu podczas Festiwalu Biegowego 2017 w Krynicy-Zdroju.
 • Wrzucić zdjęcie z trasy/mety na Facebooka lub Twittera z hasztagiem #BiegnędlaMai i oznaczyć Fundację GOPR.

Do akcji można się włączyć również podczas innych biegów organizowanych poza Krynicą! Wystarczy wtedy tylko wrzucić zdjęcie z trasy/mety na Facebooka lub Twittera z hasztagiem #BiegnędlaMai i oznaczyć Fundację GOPR.

Wszystkim biegaczom ratownicy Grupy Krynickiej GOPR życzą udanych biegów, bezpiecznych powrotów z tras, dobrych czasów i... dużo zdrowia, które pozwoli rozwijać biegowe pasje!

Więcej informacji o akcji na portalu Facebook: https://www.facebook.com/events/1816839881924470
Informacje o Mai na stronie Fundacji GOPR: http://fundacja.gopr.pl/ZBI-RKA-CHARYTATYWNA-DLA-7-LETNIEJ-C-RKI-RATOWNIKA-GOPR

Pozostałe informacje

 • 7 powodów, dla których nie należy ignorować krzywych zębów

  Nierówne zęby to coś więcej niż tylko kwestia estetyki. Ma to wpływ na wiele innych aspektów ...

  Czytaj teraz

 • Sportowy Koncert Charytatywny w Krynicy-Zdrój

  Wielkie wydarzenie na tle sportowym zostało zorganizowane w Krynicy-Zdrój, którego celem była ...

  Czytaj teraz

 • Pracowita i niebezpieczna zima w Beskidzie Sądeckim

  W tym roku zima daje się we znaki nie tylko drogowcom. Znacznie więcej pracy mają również ...

  Czytaj teraz

 • Błonnik pokarmowy - gdzie możemy go znaleźć i czemu warto go szukać?

  Błonnik pokarmowy, zwany także włóknem pokarmowym, stanowi nietrawione przez układ pokarmowy ...

  Czytaj teraz

 • Białko w diecie sportowców na diecie wegańskiej

  Dieta wegańska opiera się wyłącznie na produktach roślinnych. Weganie nie spożywają mięsa, ryb ...

  Czytaj teraz

 • Jedz na zdrowie

  Zapraszamy do zapoznania się z tekstami opracowanymi przez dietetyków z Polskiego Towarzystwa ...

  Czytaj teraz