Sprawdź pogodę dla:

Oczyszczacze powietrza dla przedszkoli w Krynicy-Zdroju

Przedszkola w Gminie Krynica-Zdrój otrzymały oczyszczacze powietrza, urządzenia przekazał Marszałek Województwa Małopolskiego. Przekazanie oczyszczaczy powietrza krynickim przedszkolom odbyło się w ramach projektu „Wdrażanie ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze”. Projekt współfinansowany ze środków Programu LIFE Unii Europejskiej. Parametry techniczne oczyszczaczy powietrza przekazanych przedszkolom z Krynicy-Zdroju są dostosowane do 60-metrowej sali przedszkolnej i oczyszczają 388 m3 powietrza na godzinę, w ciągu jednej godziny są w stanie przefiltrować dwukrotnie całe powietrze w pomieszczeniu. 

Oczyszczacze powietrza wyposażono dodatkowo w filtry HEPA (wysokiej klasy H13).  Filtry tej klasy wychwytują nie tylko pyły i szkodliwe substancje, ale także kurz, alergeny i bakterie. Oczyszczacze powietrza mogą pracować w trzech trybach w tym w trybie automatycznym, który działa w oparciu o czujnik, dostosowujący pracę urządzenia do warunków panujących w pomieszczeniu. Oczyszczacze powietrza przekazane przedszkolom w Krynicy-Zdroju nie posiadają lamp UV oraz jonizacji, które wytwarzają ozon i mogą mieć negatywny wpływ na dzieci.

Oczyszczacze powietrza wyposażono również w blokadę rodzicielską, funkcję automatycznego wyłączenia przy próbie otwarcia klapy czy w przypadku przewrócenia urządzenia. Urządzenia są również ciche i mogą być włączone w każdej chwili pracy z dziećmi m.in.: w trakcie przerw na drzemkę. Oczyszczacze, które otrzymały Krynickie przedszkola są w pełni bezpieczne dla dzieci. Dzieci z przedszkoli w Krynicy-Zdroju mają większą szansę ustrzec się przed smogiem, problemami zdrowotnymi, których przyczyną mogą być szkodliwe substancje znajdujące się w powietrzu.

Pozostałe informacje

 • Jaką wodę wybrać dla siebie i swojej rodziny?

  Woda stanowi najlepszy napój dla całej rodziny. Nie wnosi do diety zbędnych kalorii, tak jak ...

  Czytaj teraz

 • Co kolor języka mówi o twoim zdrowiu?

  Język jest niezbędny do mówienia, jedzenia czy odczuwania smaku. Co więcej, jego wygląd np. ...

  Czytaj teraz

 • Spodnie Direct Alpine Yuka black/red

  Damskie spodnie sportowe. Wygodny materiał typu stretch. Regulowane: pas biodrowy i klamra. ...

  Czytaj teraz

 • Moda

  Modne produkty

  Czytaj teraz

 • Rower dziecięcy Wheeler Junior 180 Girl

  Doskonały prezent, rower dziecięcy Wheeler Junior 180 Girl. Rower posiada gumowe uchwyty ...

  Czytaj teraz

 • Dzieci

  Najlepsze produkty dla dzieci

  Czytaj teraz