Sprawdź pogodę dla:

Oczyszczacze powietrza dla przedszkoli w Krynicy-Zdroju

Przedszkola w Gminie Krynica-Zdrój otrzymały oczyszczacze powietrza, urządzenia przekazał Marszałek Województwa Małopolskiego. Przekazanie oczyszczaczy powietrza krynickim przedszkolom odbyło się w ramach projektu „Wdrażanie ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze”. Projekt współfinansowany ze środków Programu LIFE Unii Europejskiej. Parametry techniczne oczyszczaczy powietrza przekazanych przedszkolom z Krynicy-Zdroju są dostosowane do 60-metrowej sali przedszkolnej i oczyszczają 388 m3 powietrza na godzinę, w ciągu jednej godziny są w stanie przefiltrować dwukrotnie całe powietrze w pomieszczeniu. 

Oczyszczacze powietrza wyposażono dodatkowo w filtry HEPA (wysokiej klasy H13).  Filtry tej klasy wychwytują nie tylko pyły i szkodliwe substancje, ale także kurz, alergeny i bakterie. Oczyszczacze powietrza mogą pracować w trzech trybach w tym w trybie automatycznym, który działa w oparciu o czujnik, dostosowujący pracę urządzenia do warunków panujących w pomieszczeniu. Oczyszczacze powietrza przekazane przedszkolom w Krynicy-Zdroju nie posiadają lamp UV oraz jonizacji, które wytwarzają ozon i mogą mieć negatywny wpływ na dzieci.

Oczyszczacze powietrza wyposażono również w blokadę rodzicielską, funkcję automatycznego wyłączenia przy próbie otwarcia klapy czy w przypadku przewrócenia urządzenia. Urządzenia są również ciche i mogą być włączone w każdej chwili pracy z dziećmi m.in.: w trakcie przerw na drzemkę. Oczyszczacze, które otrzymały Krynickie przedszkola są w pełni bezpieczne dla dzieci. Dzieci z przedszkoli w Krynicy-Zdroju mają większą szansę ustrzec się przed smogiem, problemami zdrowotnymi, których przyczyną mogą być szkodliwe substancje znajdujące się w powietrzu.

Pozostałe informacje

 • Pociąg retro Doliną Popradu - 13 października 2018r.

  122 km podróży przepięknymi szlakami kolejowymi na pograniczu Polski i Słowacji. Możliwość ...

  Czytaj teraz

 • Głosuj na Berest w BO Małopolski

  Zachęcamy do poparcia inicjatywy mieszkańców Berestu, których wniosek Poprawa jakości życia i ...

  Czytaj teraz

 • Uroczystość uczczenia 50. rocznicy śmierci Nikifora Krynickiego - 9 października 2018r.

  Mueum Okręgowe w Nowym Sączu oraz Gmina Krynica - Zdrój mają zaszczyt zaprosić na UROCZYSTE ...

  Czytaj teraz

 • Oczyszczacze powietrza dla przedszkoli w Krynicy-Zdroju

  Przedszkola w Gminie Krynica-Zdrój otrzymały oczyszczacze powietrza, urządzenia przekazał ...

  Czytaj teraz

 • W dniach 7-9 września w Krynicy-Zdroju zorganizowano wyjątkowy 9. TAURON Festiwal Biegowy.

  W dniach 7-9 września w Krynicy-Zdroju zorganizowano wyjątkowy 9. TAURON Festiwal Biegowy. ...

  Czytaj teraz

 • Klub narciarski w Krynicy-Zdroju. Nabór dzieci od lat 5

  Klub narciarski w Krynicy-Zdroju. Nabór dzieci od lat 5

  Czytaj teraz