Sprawdź pogodę dla:

Oczyszczacze powietrza dla przedszkoli w Krynicy-Zdroju

Przedszkola w Gminie Krynica-Zdrój otrzymały oczyszczacze powietrza, urządzenia przekazał Marszałek Województwa Małopolskiego. Przekazanie oczyszczaczy powietrza krynickim przedszkolom odbyło się w ramach projektu „Wdrażanie ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze”. Projekt współfinansowany ze środków Programu LIFE Unii Europejskiej. Parametry techniczne oczyszczaczy powietrza przekazanych przedszkolom z Krynicy-Zdroju są dostosowane do 60-metrowej sali przedszkolnej i oczyszczają 388 m3 powietrza na godzinę, w ciągu jednej godziny są w stanie przefiltrować dwukrotnie całe powietrze w pomieszczeniu. 

Oczyszczacze powietrza wyposażono dodatkowo w filtry HEPA (wysokiej klasy H13).  Filtry tej klasy wychwytują nie tylko pyły i szkodliwe substancje, ale także kurz, alergeny i bakterie. Oczyszczacze powietrza mogą pracować w trzech trybach w tym w trybie automatycznym, który działa w oparciu o czujnik, dostosowujący pracę urządzenia do warunków panujących w pomieszczeniu. Oczyszczacze powietrza przekazane przedszkolom w Krynicy-Zdroju nie posiadają lamp UV oraz jonizacji, które wytwarzają ozon i mogą mieć negatywny wpływ na dzieci.

Oczyszczacze powietrza wyposażono również w blokadę rodzicielską, funkcję automatycznego wyłączenia przy próbie otwarcia klapy czy w przypadku przewrócenia urządzenia. Urządzenia są również ciche i mogą być włączone w każdej chwili pracy z dziećmi m.in.: w trakcie przerw na drzemkę. Oczyszczacze, które otrzymały Krynickie przedszkola są w pełni bezpieczne dla dzieci. Dzieci z przedszkoli w Krynicy-Zdroju mają większą szansę ustrzec się przed smogiem, problemami zdrowotnymi, których przyczyną mogą być szkodliwe substancje znajdujące się w powietrzu.

Pozostałe informacje

 • Pięć kulinarnych pomysłów na karnawałowe spotkania

  Domowe spotkania z przyjaciółmi przeżywają swój wielki renesans, a szczególnie często ...

  Czytaj teraz

 • Konspol, a może Sokołów

  Domowe spotkania z przyjaciółmi przeżywają swój wielki renesans, a szczególnie często ...

  Czytaj teraz

 • Jabłka w korzennym cieście

  Korzenne przyprawy, puszyste ciasto i słodka, soczysta Gala – idealna kompozycja smaków i ...

  Czytaj teraz

 • Warzywa i owoce – na szczęście!

  Zdrowe odżywianie oraz aktywność fizyczna mają bezpośredni wpływ na zdrowie i samopoczucie. ...

  Czytaj teraz

 • 7 powodów, dla których nie należy ignorować krzywych zębów

  Nierówne zęby to coś więcej niż tylko kwestia estetyki. Ma to wpływ na wiele innych aspektów ...

  Czytaj teraz

 • Sportowy Koncert Charytatywny w Krynicy-Zdrój

  Wielkie wydarzenie na tle sportowym zostało zorganizowane w Krynicy-Zdrój, którego celem była ...

  Czytaj teraz

Polecamy